Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - podsumowanie

56W październiku odbyły się akcje czytelnicze, przygotowane przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: zbiórka książek na rzecz biblioteki, sesja zdjęciowa "przyłapani na czytaniu", konkursy plastyczne oraz Noc Bibliotek.

1. W ramach akcji „Podaruj książkę bibliotece” Uczniowie i Nauczyciele przynieśli do szkolnej biblioteki ponad 170 książek, które już niedługo będą dostępne do wypożyczenia. Serdecznie dziękujemy aż 30 darczyńcom! Książki podarowane przez Was czeka teraz drugie życie w naszej bibliotece!

2. W sesji zdjęciowej „Przyłapani na czytaniu” wzięło udział 7 osób, które dzielnie i z pomysłem pozowało, by zareklamować nowości książkowe, zakupione przez naszą bibliotekę szkolną. Bardzo dziękujemy naszym cierpliwym fotomodelkom i fotomodelom!

3. W ramach konkursów plastycznych napłynęły do nas aż 22 prace – jury miało niełatwy wybór, by wyłonić te najlepsze. Wszystkie były bardzo ciekawe, ale po długich dyskusjach udało się podjąć ostateczną decyzję. Wyniki można znaleźć na stronie biblioteki szkolnej.

4. Odbyła się również Noc Bibliotek, w której udział wzięło 15 Uczniów, a wśród zaproszonych Gości były m. in. panie z Federacji Zielonych GAJA. Relacja z Nocy Bibliotek dostępna jest na stronie biblioteki szkolnej.

W ramach Nocy Bibliotek przygotowano również grę interaktywną, którą można znaleźć TUTAJ.

Zainteresowanych zdjęciami z sesji zdjęciowej czy pracami konkursowymi zapraszamy na STRONĘ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.