Warsztaty pełne eksperymentów

W naszej placówce odbyły się warsztaty dla rodzin, pedagogów czy edukatorów "Nauka dla Ciebie w domu", organizowane przez Centrum Nauki Kopernik.

20 maja 2023 roku mieliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości - panie edukatorki, pracujące w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Przeprowadziły one bardzo ciekawe i kreatywne warsztaty związane z eksperymentowaniem. W trakcie warsztatów uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznali pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzieli się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzeli się również doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Każde zadanie czy eksperyment na końcu został omówiony pod względem merytorycznym oraz pedagogicznym.

Na warsztaty przybyli przedstawiciele gryfińskich rodzin oraz nauczycieli, którzy w bardzo sympatycznej atmosferze uczestniczyli w zajęciach. Na końcu każda rodzina otrzymała zestaw do eksperymentowania w domu, by wraz ze swoimi dziećmi przeprowadzić różnorodne eksperymenty i towarzyszyć swoim pociechom w rozbudzaniu i zaspokajaniu ciekawości, związanej z odkrywaniem świata.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy spędzili z nami tę twórczą sobotę. Dziękujemy również Centrum Nauki Kopernik, które wybrało naszą placówkę jako jedną z 20 do zorganizowania bezpłatnych warsztatów "Nauka dla Ciebie w domu". Ogromne podziękowania należą się również edukatorkom z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, które znakomicie przygotowały i przeprowadziły te niezwykle ciekawe warsztaty. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy spędzić czas z gryfińskimi rodzinami podczas tak kreatywnego spotkania.

Fotorelację z warsztatów można znaleźć TUTAJ.

Tekst i foto: Adrian Kopp