Niebieskie Igrzyska

Edukacja, sport i integracja, czyli na niebiesko o autyzmie!

Fotorelację z Niebieskich Igrzysk można znaleźć TUTAJ.

Dnia 10.04.2024 r. w naszej Jedyneczce odbyły się Niebieskie Igrzyska.

W tym roku, propagując wiedzę o autyzmie, pierwszy raz wzięliśmy udział w Niebieskich Igrzyskach, których pomysłodawcą i inicjatorem jest Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. To wydarzenie było jednym z działań podjętych w naszej szkole w ramach hasła: „Niebieski Kwiecień!”.

Niebieskie Igrzyska miały charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Zapewniły nam sporo zabawy i wzbudziły cały wachlarz emocji, tym bardziej, że do naszej szkoły uczęszczają dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym ze spektrum autyzmu. Celem Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi oraz integracja, rozwijanie i wzmacnianie więzi poprzez konkurencje drużynowe. Udowodniliśmy, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Niebieskie Igrzyska rozpoczęto przemową Pani Dyrektor Marzeny Jabłońskiej, występem artystycznym wychowanków oddziału przedszkolnego oraz odsłuchaniem hymnu Niebieskich Igrzysk. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować się w konkurencjach indywidualnych, w parach i drużynowych. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Uczniowie klas 4-7 dopingowali swoich młodszych kolegów. Natomiast najstarsze klasy były wolontariuszami, którzy pomagali podczas Igrzysk. W tym dniu nie była ważna rywalizacja czy bicie rekordów, ale przede wszystkim dobra wspólna zabawa.

Koordynator szkolny Niebieskich Igrzysk - pani Agnieszka Kowalczyk
Współorganizatorki - pani Agnieszka Janicka i pani Ilona Łapczyńska