Klasa 7E na Spartakiadzie!

Uczennice i uczniowie klasy 7E wzięli udział w ważnej aktywności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Dnia 12.09.2023 r. uczniowie klasy 7e wraz z wychowawczynią Sylwią Zabłocką uczestniczyli w II Spartakiadzie Zmagań Sportowych Osób z Niepełnosprawnościami o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie.

Nasi uczniowie poprowadzili rozgrzewkę dla wszystkich uczestników (a było aż 13 drużyn!) oraz kibicowali zawodnikom. Spartakiada była wspaniałą okazją do propagowania idei zdrowego stylu życia, integracji i równych szans dla wszystkich niezależnie od zdolności fizycznych. Wydarzenie pokazało, że sport to doskonały sposób na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i pokonywanie własnych ograniczeń.

Tekst i foto: Sylwia Zabłocka