Nasi piłkarze ręczni w ogólnopolskim finale!

Piłkarze ręczni, reprezentujący naszą szkołę, odnieśli sukces w finale województwa i godnie się zaprezentowali w ogólnopolskim finale Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej - Chłopców.

Gdy 24 maja ósmoklasiści pisali swój pierwszy egzamin, ich młodsi koledzy dzielnie reprezentowali naszą szkołę w piłce ręcznej w finale województwa w Koszalinie. Szkolna reprezentacja chłopców zagrała dwa bardzo dobre mecze - pierwszy ze Szkołą Podstawową nr 7 ze Szczecinka, natomiast drugi ze Szkołą Podstawową nr 18 z Koszalina. Dzięki wspaniałej grze nasi zawodnicy zostali wicemistrzami województwa uzyskując awans do rozgrywek ogólnopolskich. W finale województwa w skład szkolnej reprezentacji weszli: Baran Wojciech, Grzywaczewski Marcin, Sławiński Aleksander, Welzandt Wojciech, Wilk Oliwier, Włodarczyk Dominik, Zielński Krystian oraz Żarczyński Hubert. Opiekunem podczas zawodów była Pani Agnieszka Janicka.

Galeria zdjęć z finału województwa dostępna jest TUTAJ.

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców odbyły się w Dźwirzynie od 27 maja do 29 maja 2022 r. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście najlepszych szkolnych drużyn z całej Polski, w tym reprezentacja naszej "Jedynki". Chłopcy grali na najwyższym poziomie, niczym nie odstając od pozostałych reprezentacji. Z meczu na mecz grali coraz lepiej, zwracając uwagę organizatorów. Po turnieju wrócili o wiele bardziej zgrani i z dużą pewnością siebie. Ostatecznie zajęli 11 miejsce w turnieju, zdobywając cenne doświadczenie. Mamy nadzieję, że zaprocentuje ono w przyszłości. W skład drużyny podczas zawodów ogólnopolskich weszli: Baran Wojciech, Grzywaczewski Marcin, Krzan Wiktor, Shkuropatskyi Anatolii, Sławiński Aleksander, Sternak Karol, Welzandt Wojciech, Wilk Oliwier oraz Zarczyński Hubert. Nad wszystkim kontrolę sprawowała Pani Agnieszka Janicka, nauczyciel wychowania fizycznego. W tym miejscu należą się również szczególne podziękowania rodzicom tych wspaniałych dzieci, bez których nie doszłoby do wyjazdu. Chłopcom i ich Pani serdecznie gratulujemy udziału w finale ogólnopolskim i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku!

Galeria zdjęć z finału województwa dostępna jest TUTAJ.