8a na Zielonej Szkole w Myśliborzu

Miejsce, pogoda, atrakcje i towarzystwo - wszystko dopisało klasie 8a podczas ciekawej Zielonej Szkoły!

Czerwiec 2022 rozpoczął się bardzo przyjemnie dla uczniów klasy 8a. Spędziliśmy trzy dni (od 2 do 4 czerwca) w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Pogoda dopisała, prawie przez cały czas przebywaliśmy poza budynkiem. W programie „zielonej szkoły” było pływanie katamaranem oraz na rowerkach wodnych po Jeziorze Myśliborskim. Piękna pogoda sprawiła, że można było opalać się na plaży i popluskać się w wodzie. Jedliśmy także pyszne lody. Miasto zwiedzaliśmy uczestnicząc w „biegu na orientację”. Z pomocą mapy i kompasów uczniowie odnajdywali kolejne punkty miasta i zabytki Myśliborza. Należało odpowiedzieć pisemnie na pytania związane z tym miastem. Wieczorem było ognisko z pieczeniem kiełbasek, a następny dzień zakończyliśmy dyskoteką. Polecamy wszystkim Dom Wczasów Dziecięcych znajdujący się w tym czystym i malowniczym miasteczku, jakim jest Myślibórz.

Tekst i foto: Alicja Wiatrowska - wychowawca klasy 8 a

Galeria zdjęć z wyjazdu dostępna jest TUTAJ.