Dawno, dawno temu po świecie chodziły dinozaury...

3d wśród dinozaurów i skamielin.

więcej zdjęć

W piątek 3 czerwca klasa 3d wybrała się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Uczniowie spacerując ścieżką dydaktyczną poznali i wysłuchali informacji dotyczących płazów i gadów kolejnych er genealogicznych. Największe wrażenie na uczniach zrobiły sylwety diplodoka i tyranozaura. Ich rozmiar i masa zaskoczyły wszystkich. Uczniowie wzięli również udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących skamienielin. Każdy mógł pomalować otrzymany odcisk łapy dinozaura. Duże wrażenie zrobiło też muzeum minerałów i skamielin. Wszyscy aktywnie spędzili czas na placu zabaw, gdzie oprócz zjazdow na linie można było zamienić się w paleontologa i odkryć zakopany szkielet dinozaura. Na zakończenie pobytu wszyscy ze smakiem zjedli obiad, pyszne lody. Oczywiście nie obyło się bez zakupu pamiątek. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Tekst i zdjęcia: L. Mihoub