KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI - zajęcia projektowe

W ramach projektu KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI w naszej szkole przeprowadzono bardzo ważne zajęcia związane ze słuchem.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI nauczyciele współorganizujący proces kształcenia integracyjnego: Agnieszka Barward, Agnieszka Kowalczyk oraz Jolanta Todorska  23 września zaprosiły do szkoły Panią surdopedagog Alicję Pabich z synem Karolem.

Pani Alicja i Karol przygotowali warsztaty w związku z przypadającym Międzynarodowym Dniem Głuchych i Języka Migowego. Uczniowie klas 6a, 7b oraz 8g zapoznali się z zasadami zachowania wobec osób głuchych. Uczniowie poznali także bariery, które utrudniają komunikację, nauczyli się alfabetu oraz niektórych słów w języku migowym. Poznali także budowę aparatu słuchowego.

Warsztaty zachwyciły uczniów, którzy wyszli z nich bogatsi o nowe doświadczenia.

Klasa 7b wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Uświadamiającej KOCHAM SŁYSZEĆ, która miała na celu poznanie znaczenia zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby dzieci z wadą słuchu, zapoznanie z aparatem słuchowym i procesorem dźwięku. W ramach tej akcji nauczyciel współorganizujący proces kształcenia, pani Agnieszka Kowalczyk, przeprowadziła zajęcia edukacyjne.

Klasa 8g wraz z nauczycielem współorganizującym proces kształcenia,  panią Jolantą Todorską, wzięła udział w wystawie PLAKATÓW PIKTOGRAMOWYCH Karola Pabicha – słabosłyszącego i słabowidzącego studenta AS w Szczecinie: „Widoki Szczecina i okolic”. Wystawa przedstawiała różne miejsca z okolic Szczecina, na plakatach zostały umieszczone znaki piktogramowe. Niektóre z nich uczniowie potrafili rozpoznać, a o innych opowiedziała Pani przewodnik. Uczniowie byli niezmiernie zaskoczeni i z ochotą podziwiali wystawę.

Tekst i foto: Agnieszka Kowalczyk

Fotorelacja z przeprowadzonych zajęć znajduje się TUTAJ.