Sukces Mai Szymańskiej

Maja z 5b w reprezentacji województwa...

więcej zdjęć

Ostatni dzień września przywitał ponad sześciuset młodych sportowców z całego kraju na Finale Nadziei Olimpijskich. To pierwsza edycja zawodów dla dzieci z rocznika 2011/2012. Aby znaleźć się na listach startowych należało w eliminacjach wojewódzkich rozegranych dwa tygodnie wcześniej w Szczecinie zająć co najmniej 18 miejsce. Tak utworzona 36 osobowa reprezentacja województwa zachodniopomorskiego, w składzie której znalazła się nasza uczennica Maja Szymańska z klasy 5b (zajmując 13. miejsce), wyruszyła sprawdzić się na sportowej arenie w stolicy. Warszawa przywitała nas ładną pogodą i zakorkowanymi drogami. Zawodników gościła warszawska Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. W przeddzień zawodów młodzi sportowcy mogli się zrelaksować biorąc udział w przygotowanych przez sponsorów atrakcjach. Drugi dzień poświęcono na rywalizację sportową i spotkania z polskimi olimpijczykami. Pamiątkowe fotki, autografy …. Zawody rozpoczęto prezentacją ekip reprezentujących swoje województwa, hymnem narodowym oraz zapaleniem znicza przez Mistrza Olimpijskiego w chodzie Dawida Tomalę w asyście olimpijczyków. Maja zajęła 48 miejsce na 153 startujące zawodniczki w dwuboju 60m + skok w dal ze strefy z rekordem życiowym na 60m (9,38 s) i w skoku w dal (3,87 m), co jest wynikiem pracy, jaką wkłada podczas treningów popartych niewątpliwie talentem. Piękne zawody i fajna przygoda wśród tylu sław sportu na pewno zdopingują Maję do dalszej pracy i uprawiania królowej sportu – lekkiej atletyki. Życzymy Mai dalszych sukcesów, a innych uczniów zachęcamy do trenowania.

Komplet wyników: https://online.domtel-sport.pl/index2.php?impreza=rjnq