Wycieczka do świata techniki...

Klasy piąte i szóste w Centrum Nauki "Filary"

więcej zdjęć

10 października klasy 5a, 5b, 6b, 6c, 6e wybrały się na autokarową wycieczkę do Centrum Nauki „Filary” w Stargardzie. Celem naszej wycieczki było popularyzowanie nauki, upowszechnianie aktywnych form wypoczyku i turystyki, rozwijanie róznorodnych zainteresowań dzieci.

W centrum uczniowie zapoznali się z podstawami teoretycznymi druku 3D, praktycznie mogli wypróbować pracę filamentem imitującym druk 3D, oraz zapoznać się w salach tematycznych ze stanowiskami z zakresy matematyki, fizyki, architektury, hydrologii, dzwięku przestrzennego, inżynierii. Wycieczkę uzupełmił seans w kinie oraz posiłek w pizzerii. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości przydadzą się na lekcjach informatyki, fizyki lub matematyki, a może zainspirowały przyszłego studenta politechniki?