Zerówka w Alpakowym Gaju

To była interesująca wycieczka do świata zwierząt!

Dnia 5 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Alpakowy gaj" w Bobolinie. Celem wycieczki było umożliwienie dzieciom kontaktu ze zwierzętami, pogłębienie wiedzy na temat życia, hodowli oraz pielęgnacji zwierząt wiejskich. Sporo wiadomości dotyczyło lam i alpak. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy że alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta, dostarczają nam nie tylko wełny, ale także mnóstwo pozytywnych doznań.  Dzieci ciekawie spędziły czas w towarzystwie zwierząt, spacerując z nimi po łące oraz karmiąc je. Po spacerze odbył się pokaz psów. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci pieczonych kiełbasek, po którym dzieci aktywnie spędziły czas na placu zabaw. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Więcej zdjęć z wycieczki można znaleźć TUTAJ.

Tekst i foto: Żaneta Sobczak