Finał ekologicznego projektu w 2A

We współpracy z Uniwersytetem Dzieci 2A brała udział w ciekawych i ważnych zajęciach.

Klasa 2a zrealizowała ósmą, ostatnią lekcję ogólnopolskiego projektu „Ekologia. Jak chronić środowisko?” Temat ostatniego scenariusza to „Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście?”. Zaczęliśmy od przypomnienia, co jest niezbędne człowiekowi do oddychania. Następnie wykonaliśmy doświadczenie z zawiązanym workiem foliowym na gałązce drzewa, dzięki czemu dzieci przekonały się, że rośliny też oddychają, produkując zarazem tlen. Następnie obejrzeliśmy krótki film „Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew?” oraz prezentację „Jak drzewa i krzewy chronią nas przed zanieczyszczeniami powietrza?” Kolejno dzieci wykonały doświadczenie obrazujące, jak drzewa piją wodę. Po zapisaniu wniosków jaką rolę odgrywają drzewa w mieście, uczniowie wykonali makiety, na których umieścili drzewa tam, gdzie ich zdaniem najlepiej spełniałyby swoją rolę.

Cieszę się, że dzięki zrealizowanemu projektowi lekcje z edukacji przyrodniczej były atrakcyjniejsze, a świadomość ekologiczna moich uczniów znacznie wzrosła. Na podsumowanie naszej pracy wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Tekst i foto: Beata Chomicka