Tłusty czwartek na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych

To były bardzo ciekawe zajęcia związane z pączkami!

Tłusty czwartek był okazją do różnorodnych ćwiczeń, których głównym motywem był pączek. Uczniowie poznali historię pączka i legendy z nim związane. Było też sudoku z pączkami na lepszą koncentrację uwagi. Było memo z donatami na koncentrację i pamięć. Było też pakowanie pączków do pudełka według podanego wzoru. Obliczone działania matematyczne pomogły w ułożeniu puzzli z pączkiem. Odcinanie nożyczkami odpowiedniej liczby pączków usprawniało rękę, a zgnieciona w kulkę gazeta była potrzebna do zrobienia pączka, który wyglądał jak prawdziwy. Nie zabrakło też degustacji słodziutkiego lukru. Najmłodsi uczniowie, kolorując pączki, utrwalali liczenie do 10, liczebniki główne i porządkowe, określenia: ostatni, przedostatni, po kolei, co drugi. Wszyscy uczniowie uważnie słuchali i koncentrowali się na wykonywanych zadaniach. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.

Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ.

Tekst i foto: Lilia Kuźniewska