Nowoczesna logopedia w SP1!

Pierwsze zabiegi elektrostymulacji już za nami!

W szkolnym gabinecie logopedycznym odbyły się pierwsze zabiegi elektrostymulacji traktu ustno-twarzowego. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a dobre wrażenie gwarantuje sukces, dlatego też na pierwszym spotkaniu z wykorzystaniem metody elektrostymulacji uczniowie mogą poznać procedurę stymulacji, wykorzystywany aparat, elektrody, zaprzyjaźnić się z "galaretką" w żelu, a na końcu z samym uczuciem impulsu na skórze. Dzięki temu zabieg może przebiegać w miłej i bezpiecznej atmosferze.

Czym jest elektrostymulacja?

Elektrostymulacja jest skutecznym uzupełnieniem leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Zabieg elektrostymulacji dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi. Polega ona na przepływie prądu o bardzo niskim natężeniu przez mięśnie w celu usprawnienia ich funkcji. Elektroterapia oddziałuje na cały aparat artykulacyjny, wspomagając jego działanie. Zabieg pobudza do pracy włókna mięśniowe, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni.

Zabieg jest bezpieczny, ponieważ impulsy EMS mają niskie natężenie, stymulując mięśnie i nerwy ruchowe na powierzchni skóry. Zabiegi elektrostymulacji z powodzeniem stosowane są w gabinetach logopedycznych, fizjoterapeutycznych oraz w instytutach medycznych.

Metoda elektrostymulacji jest BEZPIECZNA i BEZBOLESNA, w naszym gabinecie zakwalifikowani uczniowie mogą skorzystać z niej BEZPŁATNIE. Zabiegi są przeprowadzane przez panią Olimpię Tereba, neurologopedę, certyfikowaną terapeutkę elektrostymulacji w logopedii, w ramach terapii logopedycznej zgodnie z planem zajęć uczniów.

Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ.

Tekst i foto: Olimpia Tereba