Dzień Czytania Tolkiena 2024

Miłośniczki i miłośnicy fantastyki - to wydarzenie specjalnie dla Was!

Serdecznie zapraszamy wszystkie miłośniczki i wszystkich miłośników fantastyki! Już w następny piątek, 22 marca, w naszej szkole będziemy po raz kolejny obchodzić Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!

Całe wydarzenie będzie trwało od 12:45 do 16:45.

Zapisy: do środy, 20 marca w szkolnej wypożyczalni. Zapraszamy!

Opisy atrakcji:

Lord of the English Words

Klasy I-III - sala multimedialna, 14:45

Prowadząca: p. Agnieszka Janaszkiewicz

Filmowe quizy oraz zabawy językowe w języku angielskim z wykorzystaniem filmów "Hobbit" i "Władca Pierścieni" – weźcie udział w wyjątkowej nauce poprzez fantastyczną zabawę!

Warsztaty „Latające kluczyki”

Klasy I-III – sala multimedialna, 14:45 ; Klasy IV-VIII - s. 43, 15:15

Prowadzące: p. Krystyna Twardy, p. Paula Jakubowska-Proficz

Pamiętacie pierwszą część Harry'ego Pottera? Pamiętacie, ile problemów sprawiły młodemu czarodziejowi zaczarowane, skrzydlate kluczyki? A pamiętacie, jak pięknie wyglądały? Podczas warsztatów będziecie mogli przygotować własne latające kluczyki!

„Fantastyczne głosy” – nagrywamy znane baśnie

Klasy I-III – sala multimedialna, 15:45

Prowadzący: p. Adrian Kopp

Po krótkich warsztatach aktorskich podejmiemy próbę nagrania przy pomocy dyktafonu naszych wyjątkowych głosów podczas czytania znanych i lubianych baśni, a potem… kto wie – może to wyjątkowe nagranie będzie miało swoją internetową premierę?

Na wybiegu z “Władcą Pierścieni” - stwórz własny fantastyczny strój

Klasy IV-VIII - czytelnia, 15:15

Prowadząca: p. Anna Butryn

Dzięki materiałom z recyklingu będziecie mogli zostać fantastycznymi projektantami i projektantkami mody! Przygotujcie przebranie bohatera z „Władcy Pierścieni” przy wykorzystaniu kleju na gorąco i maszyny do szycia!