Ósme klasy spisały się na medal

Wywalczyliśmy awans - gramy dalej!!!

wiecej zdjęć

Awans do powiatu w piłce ręcznej !

W piątek dziewiątego grudnia gryfińska hala sportowa przy ul. Niepodległości wypełniła się po brzegi za sprawą rozgrywanych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Do rywalizacji zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców przystąpiły trzy szkoły z rejonu: Szkoła Podstawowa nr 1 z Gryfina, Szkoła Podstawowa nr 3 z Gryfina oraz Szkoła Podstawowa z Widuchowej. Ileż tam były emocji! Radość, strach, wola walki do samego końca i łzy…

Naszą szkołę w drużynie dziewcząt reprezentowały: Baczyńska Anna, Czajka Julia, Didenko Varvara, Ingot Alicja, Markowska Sandra, Piekarz Zuzanna, Porwit Oliwia, Siergiejew Nela, Trofimiuk Yuliia oraz Voidiuk Anhelina. W skład zespołu chłopców weszli: Andrych Konrad, Baran Wojciech, Białek Łukasz, Galus Szymon, Grzywaczewski Marcin, Jaźwiński Adrian, Lewandowski Oliwier, Pietrzyk Bartosz, Sławiński Aleksander, Wala Dominik, Welzandt Wojciech, Wilk Oliwier, oraz Żarczyński Hubert. Drużyna dziewcząt pokonała drużynę z Widuchowej z wynikiem 12:1. W meczu ze Szkołą Podstawową nr 3 pomimo wyrównanej walki przegrały 3:4. Ostatecznie dziewczęta zajęły drugie miejsce i uzyskały awans do rozgrywek powiatowych. Brawo!

Chłopcy nie mieli sobie równych. Wygrali oba mecze ze znaczną przewagą, w tym w meczu z Widuchową różnicą ponad dwudziestu punktów! Drużyna oczywiście awansowała do etapu powiatowego, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu! Serdecznie gratulujemy rewelacyjnej gry!

Szczególne uznanie i podziękowanie dla kibiców, którzy tłumnie przybyli wspierać nasze wspaniałe drużyny! Nauczyciele, rodzice, ciocie, siostry, koleżanki i koledzy! Dziękujemy za moc, którą kierowaliście do nas z trybun!