Finał Powiatowych Mistrzostw w Piłce Ręcznej

Dziewczęta wywalczyły II miejsce.

więcej zdjęć

Dziewczęta klas siódmych i ósmych naszej szkoły są już po finale Powiatowych Mistrzostw w Piłce Ręcznej. Zawody odbyły się 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie. Naszą szkołę reprezentowały wspaniałe zawodniczki: Baczyńska Anna, Czajka Julia, Didenko Varvara, Inglot Alicja, Markowska Sandra, Mitręga Karina, Piekarz Zuzanna, Porwit Oliwia, Siergiejew Nela, Trofimiuk Yuliia, Anhelina Voidiuk wraz z Panią Agnieszką Janicką. Drużynę wspierała nasza wierna kibicka, Pani Wiesława Skrzypińska. Pierwszy mecz był niezwykle emocjonujący. Do rywalizacji stanęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Chojny. Obie drużyny grały bardzo dobrze, zarówno w obronie jak i w ataku. Po dogrywce meczu nadal był remis. Sędzia zadecydował aby zagrać do pierwszej trafionej bramki. "Złotą bramkę" udało się zdobyć naszej uczennicy Oliwii Porwit! Pojawiły się pierwsze łzy, oczywiście ze szczęścia. Wygrana dała możliwość zagrania o I miejsce! Tym razem na przeciwko stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Bań. Na początek dziewczęta straciły dwie bramki. Różnicę szybko jednak odrobiły. Należy tutaj wspomnieć o wspaniałych interwencjach naszej bramkarki Zuzanny Piekarz. Zuzia broniła z ogromną precyzją! Na uwagę zasługuje również niezwykła gra Alicji Inglot, która bardzo skutecznie powstrzymywała jedną z przeciwniczek. W tym momencie dziewczęta wyszły na prowadzenie. Niestety, chwila rozprężenia wpłynęła na to, że drużyna przeciwna szybko wyrównała stratę, a w ostatnich sekundach meczu wyszła na prowadzenie. Szkoda, bo naprawdę dziewczyny zasłużyły na ten awans do etapu wojewódzkiego. Mimo wszystko dziękujemy za ciężką pracę i za Wasze serce do piłki ręcznej. Gratulujemy doskonałej gry i drugiego miejsca w powiecie.